Referat Marka Kamińskiego (13 V)

Na kolejne spotkanie seminarium „Nowy instytucjonalizm – teorie i badania” zapraszamy wyjątkowo w piątek – 13. maja. Referat zatytułowany „Konsekwencje polityczne ordynacji większościowych” wygłosi prof. Marek Kamiński z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine. Dyskusję rozpocznie koreferat prof. Mikołaja Cześnika z Uniwersytetu SWPS.

Abstrakt wystąpienia prof. Marka Kamińskiego: Rozpocznę od zdefiniowania najważniejszych metod głosowania, które mogą zostać użyte w JOWach oraz ich potencjalnych efektów mechanicznych.  Dalej omówię najważniejsze spodziewane pozytywne konsekwencje wprowadzenia JOWów a także problemy, które występują w USA i jak można im zapobiec przez odpowiednie skonstruowanie ordynacji.  Zakończę porównaniem bardziej subtelnych efektów związanych ze wprowadzeniem metody większościowej, większościowej z dogrywką oraz głosu alternatywnego. 

Uczestników spotkania zachęcamy także do zapoznania się z treścią artykułu: „Metody głosowania w okręgach jednomandatowych”, który ukazał się w czasopiśmie DECYZJE (23/2015).

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00 w sali seminaryjnej ISP PAN (ul. Polna 18/20). Zapraszamy serdecznie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.