Lokalna polityka społeczna jako pole instytucjonalne – referat Tomasza Piróga

Uprzejmie zapraszamy na kolejne spotkanie seminarium naukowego „Nowy instytucjonalizm – teorie i badania”, które odbędzie się 23 listopada (czwartek) w godz. 13:00 – 15:00.
Referat pt. „Lokalna polityka społeczna jako pole instytucjonalne” wygłosi dr Tomasz Piróg (Wydział Humanistyczny AGH w Krakowie). Pierwszy głos w dyskusji zabierze dr Maria Theiss (Instytut Polityki Społecznej UW). Tomasz Piróg (zob. biogram LINK) zajmuje się socjologią polityki i socjologią gospodarki. Obecnie głównym obszarem jego zainteresowań jest lokalny dialog obywatelski oraz wielosektorowa polityka społeczna. Tomasz Piróg jest autorem książki pt. „Dialog obywatelski w perspektywie socjologicznej. Mity i realia dobrego rządzenia”, opartej na rozprawie doktorskiej nagrodzonej w XVIII edy­cji konkursu Insty­tutu Pracy i Spraw Soc­jal­nych na najlep­sze prace magis­ter­skie i dok­torskie w dziedzinie pracy i poli­tyki społecznej. Książka została również wyróżniona przez Komisję Nagrody im. Stanisława Ossowskiego (przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne).
Punktem wyjścia dla referatu będzie rozdział książki pt. „Wpływ organizacji społecznych na procesy instytucjonalizacji. Przegląd teorii socjologicznych„.
Spotkanie odbedzie się w sali seminaryjnej ISP PAN: ul. Polna 18/20.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.